09 Aralık 2019, 18:44Namaz VakitleriFirma RehberiReklamİletişim
 • Dolar: - TL
 • Euro: - TL
 • Altın: - TL
 • Borsa: -
 • Beyaz Ekmek ve Pirinç Sigara Kadar Riskli!
 • Android Kullanıcıları Bu Virüse Dikkat
 • Bilardoda Dünya İkincisi Olduk
 • Putin`in Sözcüsünden Türk-Rus Savaşı Yorumu
 • Balıkesir`de Bir Hastaya Domuz Gribi Teşhisi Kondu
17 Mart 2016 Perşembe, 13:23

Son Güncelleme: 17 Mart 2016, 13:29

Edremit'te Sokak Hayvanları Bakım Merkezi Açıldı

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'nın talimatlarıyla Çıkrıkçı Mahallesi'nde inşa edilen, Edremit Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Taro Germany E.V. Derneği ile işbirliği içerisinde faaliyet gösteren Sokak Hayvanları Bakım ve Barınak Merkezi'nde çalışmalar tamamlandı.

Paylaşmak İster Misiniz?
Edremit`te Sokak Hayvanları Bakım Merkezi Açıldı

Edremit'teki Sokak Hayvanları Barınakta Tedavi Edilecek

Sokaklarda yaşayan minik dostlarımızın kısırlaştırma ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanacağı merkezde ayrıca tedavi süreci uzun olan ve saldırgan durumdaki dostlarımız da barınak bölümünde misafir edilecek. Sağlık İşleri Müdürü Uzman Veteriner Berna Köroğlu, Barınak Sorumlusu Korkmaz Küfrevi ve uzman personelin gözetiminde sürdürülen çalışmalar sonrasında Edremit'te büyük bir eksik daha tamamlanarak hizmete girmiş oldu.

Edremit Hayvan Barınağı Sosyal Medyada Yorumlar Yapıldı

Sosyal Medyada Yorumlar Yapıldı

Edremit Belediyesi tarafından resmi Facebook hesapları üzerinden yapılan duyuruya Edremitli vatandaşlardan da yorumlar geldi. Yorumların bazılarını değerli okuyucularımız için derledik.

"Güzel bir başlangıç. Peki biz hayvan severlerin buraya nasıl katkısı olabilir?"

Edremit Belediyesi: "Merhaba, 374 44 44 - 1406 numaralı telefonu arayarak Veterinerlik Birimi personelimizden detaylı bilgi alabilirsiniz."

"Barınak ziyaretini yapabilirsiniz.Cumartesileri özellikle gönüllülerin toplu ziyaretleri oluyor."

"Edremit genelinde hayvanları koruma dernekleri var. Bu dernekler, belediye ve kent konseyi ile iletişime geçseler, bir çalışma grubu oluşturulsa, bu çalışma grubunun öncülüğünde gönüllü çalışmalar organize edilse, ne güzel olur değil mi sevgili kent konseyi genel sekreterimiz Metin Tunçer ve başkanım Kamil SAKA"

"Zaten biz gönüllüler yapıyoruz. Artık herkes gidebilir. Hatta Burhaniye'den öğrenci arkadaşlarımız bile bize katılıyor."

"Orada öyle mutlu oluyor ki insan, gelince göreceksiniz. Biz başlangıç olarak Cumartesi ziyaretleri yapabiliyoruz ama keşke Pazar ayrı gruplar, hafta içi başka gruplar olabilse. Bizim programımızda bir anaokulu, bir okul var. Siz de el verin KOCAMAN bir aile ile Taro'nun ve belediyenin çabalarına ufak bir katkımız olsun."

"Bu konuda çalışmak isteyen bir grup geldi, onlara çalışma grupları hakkında bilgi verdim, çalışma tüzüklerini oluşturmaya çalışıyorlar. Hazır olduklarında çalışmayı başlatacağız. Saygılar."

"Akçay'daki sokak köpeklerini kısırlaştırma konusunda çözümsüz olmaya devam ederseniz, bu barınakta bakımı yapılacak sokak köpeğinden çok daha fazlasının sokaklarda en başta açlıktan ölmesine engel olamayacaksınız. Şu anda yaşanan durum bu."

Veterinerlik Birimi Ekiplerimiz Çalışmalarına Devam Ediyor

"Veterinerlik Birimi Ekiplerimiz Çalışmalarına Devam Ediyor"

Edremit Belediyesi: "Merhaba, Veterinerlik Birimi ekiplerimiz belirlenen program dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Şikayet ve taleplerinizi ilgili ekibimizle paylaşıyoruz, iyi günler."

"Son 2 yılda onlarca yavru köpek ölüsüne rastladım Akçay'da. Veteriner biriminiz kadar başkan Kamil Saka'ya iletin bu mesajları. Ayrıca bu kadar sokak köpeği ile beraber yaşamak zorunda da değiliz. Isırdıkları insanlar, kavgaları, öldürdükleri kediler. Sene olmuş 2016 Akçay'ın haline bakın."

"Zorundasınız çünkü onların yeri sokak. Sizin eviniz var, onlarında sokakları. Köpekler sizin evinize karışmıyor, siz de sokaklarda karışmayın."

Edremit 3 Kişiyi Köpekler Isırdı

"3 Kişiyi Köpekler Isırdı"

"Bilmeden gazel okumayın. Sadece bizim muhitimizde 3 kişiyi köpekler ısırdı. Her gün balkonumuza dalıyorlar. O kadar çoklar ki yavruları açlıktan ölüyor. Büyükler kedileri parçalıyorlar. Bahçede köpeklerin parçaladığı kedileri bulmak çok acı. Sizi bu rahatsız etmeyebilir ama beni rahatsız ediyor. Ayrıca sokakta köpek olur ama hiçbir medeni ülkede bu kadar çok köpek olmaz. Bundan en çok zararı o köpekler görüyor. Bunun bile farkında değilsiniz sanırım. Altınkum'u bir dolaşın açlıktan bir deri bir kemik köpekleri görün."

"Size sonsuz katılıyorum. Kedimi köpekler parçaladı. Kışın açlıktan kedi köpek yavrusu ne bulursa yemekteler. Defalarca yazdım buradan çözüm için. Neyse ki barınak ve kısırlaştırma umarım çözüm olur."

Biz de zaten orada oturuyoruz ama sonu toplamak değil, kısırlaştırmaktır. Zamanında bunlar olsaydı, bu kadar hayvan sokakta ve yavru olmazdı. Ben tek başıma çok sokak köpeği kısırlaştırdım. Şimdi sıra belediyede ama maalesef geç kaldılar, sonuç bu.

Ben zaten kısırlaştırlmasını istemiştim yazdıklarımda. Toplanması ile ilgili hiçbir şey yazmadım. Ama belediye 2 senedir defalarca yazmama rağmen yuvarlak cevaplar vermekten başka bir şey yapmıyor.

Bu gibi konularda belediyeye teşekkür edeceğine kendini düşünen şahıs. Günümüzde insanlar bir lira için birbirlerini öldürüyor. Kedi köpek kavgası doğanın bir kanunu bunlara alışmak için lagala lagala yapacağına al iki tuğla da belediyeye katkı olsun.

Medeni Ülkelerde İnsanlar Doğayı Katletmez

Medeni Ülkelerde İnsanlar Doğayı Katletmez

Hiçbir medeni ülkede insanlar gelip doğayı katledip ev kurmaz. Yazın çocuk oyalanıp hevesini alsın diye 4 aylığına köpek besleyip sokağa bırakıp gitmez. O nedenle sokakta da bu kadar hayvan olmaz. Köpek kediyi, kedi fareyi yer doğanın kanunu. Bir önceki belediye kısırlaştırma konusunda uluslararası yardımları alıp burada gönüllü olarak ücret almadan çalışacak veterinerleri ekarte ederek İstanbul'dan ekip kurdum adı altında paraları hiç etmiş. Hesabını sormak için kapısına dayanan birini görmedim. Hesabını o kişilere sormak gerek. Şimdi işin doğrusunu yapmak için yola çıkmış kişilere yalnızca destek verilebilir. Ve bu o kadar zor bir konu ki halkın yarısı ne acı ki, köpeklerin öldürülmesini diğer yarısı kısırlaştırılmasını talep ediyor. Ne yapsanız karşı olan bir kitle var.

Bak bu güzel oldu. Altınkum Gülsu Caddesi'nde Migros ve BİM önünde ve çevresinde onlarca sokak köpeği var.

Edremit Belediyesi: "Merhaba, söz konusu şikayetinizi Veterinerlik Birimi ekiplerimize iletiyoruz, bilginize."

Herhangi bir ihtiyaç var mı? (Mama, malzeme, tıbbi malzeme vs.) Elimizden geleni yaparız.

Edremit Belediyesi: "Merhaba, ilginize ve duyarlılığınıza teşekkür eder, iyi günler dileriz."

Yer olarak neresi bizler de bazı konularda destek olalım.

Edremit Belediyesi: Merhaba, Sokak Hayvanları Bakım ve Barınak Merkezi Çıkrıkçı Mahallesi'nde yer almaktadır.

Bayat ekmek ihtiyacınız varsa karşılanabilir.

Edremit Belediyesi: Merhaba, 374 44 44 - 1406 numaralı telefonu arayarak ilgili personelimizle iletişime geçebilirsiniz. Duyarlılığınıza teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Edremit Barınak Gönüllü olarak çalışabilir miyiz

Gönüllü olarak çalışabilir miyiz?

Edremit Belediyesi: Merhaba, size ulaşabileceğimiz bir numarayı özel mesaj olarak gönderebilirseniz yetkililerle iletişim kurmanızı sağlayabiliriz, iyi günler.

Tebrikler.. Edremit için çok gerekli, bu canlılar için de çok yararlı bir hizmeti gerçekleştirdiniz.. Elinize, emeğinize sağlık.. Belediyemiz bir de yazlığına gelirken yanında yavru köpek getiren, geri dönerken de sokağa bırakan "yazlıkçı" hemşehrilerimize lütfen bir uyarı yapsın, yazık ediyorlar bu canlılara. Ayrıca, sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen Edremit sakinlerini de, barınaktaki canlılar için haberdar etmekte fayda var. Cumhuriyet Meydanı'na bir bez afiş mesela. Yararlı olmaz mı?

Sizin gibi çalışan duyarlı iyi kalpli başkanlara çok ihtiyacımız var

Sizin gibi çalışan duyarlı iyi kalpli başkanlara çok ihtiyacımız var

Çok teşekkür ederiz. Sizin gibi çalışan duyarlı iyi kalpli başkanlara çok ihtiyacımız var. Tebrik ediyorum başkanımızı ve emeği geçenleri.

Pardon ama Edremit ve Akçay resmen köpek cenneti. Bu hayvanlar bakımsız hasta bir halde sokaklarda dolaşıyorlar. Kimileri arabaları kovalarken kolu bacağı araçların altında kalıyor, kopuyor. En azından bu hayvanlar toplanıp kısırlaştırılmalı ya da barınakta en iyi şekilde bakılmalı. Yazık günah adım başı 8 - 10 tane köpekle karşılaşıyorum ve çevrede korkanlar da var. Ben hayvanları seviyorum, zarar görmelerini de istemiyorum. Ama çevremizde bazı insan müsveddeleri var ki sevmedikleri gibi zarar veriyorlar ve çocuklarını da bu yönde eğitiyorlar. Belediye olarak lütfen bu duruma el atılsın, yazık günah. Özellikle Altınkum havuzlu site tarafı ciddi anlamda aşırı sokak köpeğiyle dolu ve kimi köpekler aşırı vahşi korkmamak elde değil.

Bundan 20 gün önce Çamcı yolu, Edremit Meslek Yüksek Okulu'nun önüne anneleri ile beraber 5 yavru köpek bırakıldı. Yol üzeri olduğu için anneleri ve yavruları tehlike altında idi. İki hafta belediyenin veteriner departmanını aradım. Bu hayvancağızların akıbeti iyi olmayacak, bunları buradan alalım diye. Defalarca söz almama rağmen gelen giden hiçbir yetkili olmadı. Sonuç hepsi tek tek arabanın altında kalarak can verdi.

Edremit sokakları başıboş köpekten geçilmiyor en küçük bir örnek Halkbank'ın önünde en az 10 tane yatıyor belediyemiz ilgilenirse sevineceğiz bir hayvana ever olarak ben bile rahatsızsam sıkıntı var demektir.


Paylaşmak İster Misiniz?
Fikirlerinizi Diğer Okuyucularla Paylaşabilirsiniz
Bu Habere Yapılan Yorumlar

Fahriye helva 0 Kişi 23 Haziran 2016 Cum, 16:58 Sokak hayvanları ve çözümü onumli bir sorun burasi yazlık bir yertemizlik yol sinek ve diğer sorunlar gibi insanların gece canı sıkıldığında sahile yürüme şansları ve rahatlıkla güvenle sokağa çıkma şansları az ben sürekli burada ikamet eden bir insan olarak cok üzülüyorum kaç yıldır bu sorunların çözülmeyip arttığına şahit oluyorum dalyan civarında altinkumda oturuyorum kışın zaten gece çıkamiyorum ama yazında artık bu köpekler yüzünden mağdur oluyoruz herkesten imza topluyoruz soruyorum şikayet çok ne yapabilirim yetkili kim nereden sonuç alabilirim sesimi duyan duyarlı birileri olabilirmihangi partiden olursa olsun kim duyar sesimi bu arada ben sade yanlız başına güçlü kalmaya çalışan güçlü olduğumu düşünen kadınlardanim bende birseyler yapabilirim hakkımı arayabilirim

Filiz başbuğ 0 Kişi 16 Ekim 2016 Pzt, 11:04 Merhaba ben edremite yeni taşındım.Kadıköy de oturuyorum ve burda o kadar çok köpek varki görseniz hiç biri kısırlaştırılmamış bir sürü yavru köpek var ben tek başıma üç tane yavru köpeği apartmanın altında bakmaya çalışıyorum ama nereye kadar,diğeryavru ve büyük köpekler benim yemek verdiğimi görüp geliyorlar çünkü onlarda aç bu sefer verilen yemek yetmiyor bende ne yapacağımı şaşırdım tek başıma yetemiyorum lütfen birileri sesimi duysun yavru köpekleri. Sahiplendirsek anne köpekleri kısırlaştırsak,eğer anne köpekler her sene doğurursa yavrulat perişan olur LÜTFEN YARDIM EDİN......

FİLİZ BAŞBUĞ 0 Kişi 05 Kasım 2016 Per, 19:36 Edremit kadıköyde yaşıyorum ve hayvan severim ama köpekler yüzünden başım belaya girecek burda o kadar başı boş köpek ve yavru köpek varki anlatamam ben bakmaya çalışıyorum ama emekliyim yetişmem mümkün değil. Belediyenin kısırlaştırma ve bakım yada toplama olayı mümkün değil mi? Çevreden ben bakıyorum diye bana kızıyorlar, sen alıştırıyosun bunları diye. Lütfen sesimi DUYUN YARDIM EDİN.

Behçet Kemal Şener 0 Kişi 20 Temmuz 2017 Cum, 11:37 Cennetayağı mahallesinden 19 07 2017 günü 4 yavru köpeği almışlar Küçük kızım üzüntüsünden dolayı dün den bu yana balkondan içeriye girmiyor alınan yavruların nereye götürüldügü ve mahiyeti mahalle sakinlerine anlatılsaydı kızım da bu stresi yaşamayacaktı

Malik göde 0 Kişi 09 Aralık 2017 Çar, 15:39 Yigenimi isiran kopege ne yapmaliyim altin kum pazar yeri şok oldugu yer toplanmasini istiyorum

Gulsum Koroglu 0 Kişi 12 Şubat 2018 Pzt, 20:58 Madem bu barinak yapildi da altinkum mahallesinde bir yigin sokak kopegi var onlarin neden toplanmadigini sorabilir miyim disari cikamaz oldum korkudan lutfen bir caresine bakin burasi turistik belde bu kadar kopegin ne isi var allah askina kopeklere deyazik sokakta perisan oluyorlar en kisa zamanda olumlu cevabinizi bekliyorum.

E-Posta Haber Bülteni
Önemli haberleri e-postanıza göndermemizi ister misiniz?
Balıkesir ve İlçeleri: Önemli Bilgiler
Yerel ve Ulusal Gazetelerin İlk Sayfaları
Balıkesir ve Dünyadan En Son Haberler
Şampiyonluğa, Adım Adım!
 • Gençlerbirliği
 • Boluspor
 • Giresunspor
 • Altay
 • Adana Demirspor
 • Gazişehir Gaziantep FK
 • Ümraniyespor
 • Altınordu
 • Balıkesirspor Baltok
 • İstanbulspor
 • Afjet Afyonspor
 • Hatayspor
 • Denizlispor
 • Eskişehirspor
 • Osmanlıspor FK
 • Adanaspor
 • Elazığspor
 • Kardemir Karabükspor

Balıkesirspor'un Tüm Fikstürünü Göster

Balıkesir Hava Durumu
Geçen Hafta Çok Okunanlar