25 Ocak 2021, 10:11Namaz VakitleriFirma RehberiReklamİletişim
  • Dolar: - TL
  • Euro: - TL
  • Altın: - TL
  • Borsa: -
25 Ocak 2021 Pazartesi, 10:11:46

Altınoluk Otelleri - Altınoluk Otel Fiyatları

Balıkesir sahip olduğu tatil beldeleri ile meşhur olan bir sahil kenti olarak bilinir. Balıkesir’in merkezinde her ne kadar deniz olmasa da, Körfez bölgesi olarak adlandırılan Edremit birçok meşhur sahil kasabasını sınırlarında bulundurur. Bunlardan en bilindik olanlarının başında da Altınoluk geliyor desek yanılmış olmayız.

Altınoluk Otelleri, bölgede tatil yapmak isteyenler için çok sayıda farklı alternatifi bir arada bulabilmelerini sağlıyor. Sağlık turizminden, doğa turizmine, safari turizminden deniz turizmine kadar ilginizi çekebilecek alternatifleri Altınoluk otelleri sayesinde bulabilirsiniz.

Kazdağları Eteklerinde ve Denizin Kıyısında Oteller

Kazdağları’nın eteklerinde olan bir coğrafya olması sebebiyle, Altınoluk hem denize girmek hem de doğal bir yaşam keyfi sürmek isteyenler için bulunmaz bir bölgedir. Ayrıca, bölgede birden fazla mavi bayraklı plaj olması da bölgenin ne kadar kaliteli bir tatil yöresi olduğunu gözler önüne sermektedir.

Tatil bölgesi, ulaşım konusunda da önemli kolaylıklara sahiptir. Bölgenin tek hava alanı olan Burhaniye – Edremit Kocaseyit Havaalanı beldeye yaklaşık 35 kilometre mesafededir. Havaalanı’ndan beldeye yarım saatte kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Altınoluk Uçak Seferleri

Ankara ve İstanbul’dan neredeyse her gün düzenli olarak Altınoluk uçak seferleri yapılmaktadır ve uçuş süresi yaklaşık 45-50 dakika sürmektedir. Yani, İstanbul ya da Ankara‘daki evinizden çıktıktan 2-2,5 saat sonra Kazdağları eteklerinde denize girebilme şansınız vardır diyebiliriz.

Altınoluk Nüfusu

Mahallenin kayıtlarda görülen nüfusu 15.868 kişidir. Ancak, tahmin edersiniz ki yaz aylarında yüz binlerce tatilcinin beldeye gelmesi nedeniyle bölge nüfusu rahatlıkla 500.000 kişiye yaklaşıyor denilebilir.

Altınoluk Beldesi

Bölgenin adı kısa bir süre öncesine kadar resmiyette Altınoluk Beldesi idi. Ancak, meclisten geçen Büyükşehir Belediye Yasası ile Balıkesir de bir büyükşehir belediyesi oldu. Sonrasında da bölgedeki Güre, Zeytinli, Akçay gibi tatil beldeleri Edremit’e bağlı birer mahalleye dönüştü. Bu nedenle de resmiyette Mahalle olarak geçse de, genel olarak Belde olarak bilinmekte ve söylenmektedir.

Güzellikleriyle Öne Çıkıyor

Türkiye her yanı ile ilgi çeken cennet gibi bir ülke olarak tanımlanabilir. Özellikle de tatil yöreleri ve ilgi çekici şehirleri ile daha da farklı bir atmosfere sahip olan ülkemizde, Balıkesir yöresinde bulunan hem doğal, hem de turistik alanlar daha bir önem taşır. Örnek olarak Edremit ilçesi öne çıkarılabilir çünkü Akçay, Güre, Zeytinli gibi birçok tatil yöresi bu Edremit’te yer almaktadır. İlçenin gerek deniz kenarında olması, gerek doğal ortamları, gerek ise son derece iç rahatlatan atmosferi her şekilde turistlerin ilgisini çekerken, en güzel tatiller de yine bu alanda yaşanabilir. İlçeye gelenler ise birbirinden güzel Altınoluk otelleri arasında seçim yaparak kaliteli yerlerde konaklayabilir.

Altınoluk Otel Fiyatları

Tatilini burada geçirmek isteyen tatilciler açısından Altınoluk otel fiyatları büyük önem taşır. Çünkü herhangi bir yerde kalmak için öncelikli olarak bakılan fiyatlar karar vermede çok etkilidir. Ancak Altınoluk otellerinin fiyatları yüksek olmadığı için turistler de bu anlamda keyifli vakit geçirip istedikleri yerlerde kalabilirler. Bu nedenle de söz konusu fiyatlar kesinlikle sorun edilmez.

Altınoluk Konaklama Yerleri

Ancak, beldede son zamanlarda lüks oteller de yapılmaya başlandı. Bu nedenle de bütçenize göre hem uygun fiyatlı ve kaliteli oteller bulabileceğiniz gibi, daha yüksek ücretli ve lüks oteller de bulabilirsiniz. Bu çeşitler sayesinde istediğiniz tarzda konaklama yerleri bulmanız mümkün olacaktır.

Altınoluk Pansiyon

Tatil yapmak isteyen herkes hem güneşin tadını çıkarmak, hem de doğal atmosferden yararlanmak için bu ilçeye gelebilirler. Ciğerlerini oksijen doldurup hayatı olanca güzelliği ile yaşamaya devam eden herkes konaklamak için Altınoluk pansiyon seçeneklerine de göz atabilir. Çünkü bu konaklama yerlerinin fiyat olarak son derece uygun, rahatlık olarak da gayet hoş oldukları bilinmektedir. Üstelik pansiyonların doğal alanlara yakın olması ve temiz havanın bol olduğu yerlerde bulunması da dikkat çeker. Genellikle resmi yerler değillerdir ve bu yerlerde aile ortamı hüküm sürer.

Hem burada hem de Akçay, Zeytinli, Güre gibi tatil beldelerinde çok sayıda konaklama yeri bulmanız mümkündür. Çünkü yazları çok sayıda yerli ve yabancı bölgeye geldiği için fazla miktarda pansiyon da bölgede hizmet vermektedir. Bunlar arasında kaliteli pansiyonlar olabileceği gibi, kötü konaklama yerleri de olabilir. Bu nedenle de tatilinize başlamadan önce kesinlikle dikkatli olmanız ve araştırmanız tavsiye edilmektedir.

Altınoluk Pansiyon Fiyatları

Elbette ki tıpkı otel fiyatları merak edildiği gibi, Altınoluk pansiyon fiyatları da merak edilir. Tatilcilerin en büyük istekleri arasında ucuz bedeller karşılığında keyifli ve hoş tatil yapmak bulunduğu için söz konusu Altınoluk otelleri ile pansiyonları da en iyi ve en güzel seçenekleri tatilcilere sunmaktadır. Genellikle bu işletmeler otellere göre daha ucuz olmaktadır ancak bazı pansiyonlar derme çatma yerler olabileceği için gerçek manada kötü olabilir. Tatilinizi kötü anılarla bitirmemek için konaklama yapacağınız yerin fotoğraflarına ve bilgilerine göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.

Sadece bölgede deniz turizmi için bulunanlar değil, aynı zamanda Kaz Dağları ya da çevrede yer alan diğer doğal alanları görmeye gelen kimseler de bu pansiyonlardan istifade ederek harika bir tatil yaşayabilirler. Şimdi siz de uygun fiyatlı bu pansiyonlarda konaklayıp istediğiniz gibi bir dinlenme süreci geçirebilirsiniz.

Muhtemelen otel de ya da pansiyonda çok fazla vakit geçirmektense, hem denizin hem de Kazdağları’nın tadını çıkartmayı tercih edersiniz :)